Blog
- Drut kolczasty w produkcji ogrodzeń Drut kolczasty to materiał, który nieodłącznie kojarzy się z grodzeniem pastwisk. Został wynaleziony już w połowie XIX wieku w celu umożliwienia szybkiego ogrodzenia rozległych terenów służących do wypasu bydła. Najbardziej rozpowszechnił się na terenie Stanów Zjednoczonych, gdzie bardzo usprawnił budowę ogrodzeń. czytaj dalej »
- Zalety ogrodzeń panelowych Ogrodzenie to bardzo ważna część wyposażenia każdej posesji. Dobrze wykonane ogrodzenie stanowi skuteczną barierę dla wszystkich niepożądanych gości. Nie przedostanie się przez nie błąkający się po okolicy pies, dzik czy inne zwierzę, które mogłoby narobić szkód w naszym ogrodzie. Jest też barierą dla przypadkowych przechodniów i ludzi, którzy bez niego mogliby w każdej chwili wejść na nasz teren. Dobrze wykonane i solidne ogrodzenie jest również przeszkodą dla włamywaczy i często potrafi ich zniechęcić do prób kradzieży mienia. W sprzedaży znajdziemy wiele różnych rodzajów ogrodzeń. Można wykonać je z metalowych elementów, wymurować z cegieł klinkierowych lub kamieni, zrobić z drewna lub stalowej siatki. W dzisiejszym wpisie przedstawimy Wam nowoczesny typ ogrodzeń, czyli ogrodzenia panelowe. czytaj dalej »
- Właściwości siatek filtracyjnych Siatki filtracyjne to jeden z rodzajów metalowych siatek technicznych. Wykorzystywane są w wielu gałęziach przemysłu, między innymi w branży wentylacyjnej i klimatyzacyjnej. Mogą służyć nie tylko do filtracji, ale także segregacji, suszenia czy ochrony przed owadami. Siatki filtracyjne wyróżniają się nie tylko uniwersalizmem zastosowania, ale także wyjątkowymi właściwościami fizycznymi jak znaczna wytrzymałość mechaniczna. Sprawdźmy, co jeszcze warto wiedzieć o siatkach filtracyjnych z drutu? czytaj dalej »
- Czym charakteryzują się siatki herpetologiczne? Herpetologia to jeden z działów zoologii, skupiający się na badaniu oraz ochronie płazów i gadów. W celu ochrony, w określonych miejscach tworzy się tzw. płotki herpetologiczne, które mają na celu ograniczenie przemieszczania się zwierząt oraz zmianę kierunku ich poruszania się. Wszystko po to, aby zapewnić bezpieczeństwo gatunkom zagrożonym, np. w wyniku prowadzonych inwestycji drogowych. czytaj dalej »